Děti a mládež

PMD připravila aktivitu Moje prázdniny v kostele

Papežská misijní díla pro období dovolených a výletů připravila na léto 2023 nový materiál s názvem Moje prázdniny v kostele, jehož pomocí můžete menším dětem zpříjemnit účast na bohoslužbách.

Jedná se o elektronický materiál v pdf, který je ke stažení zde nebo pomocí QR kódu:

QR kód

JAK S MATERIÁLEM PRACOVAT?

Stažený soubor pdf oboustranně vytiskněte. Vytištěné složte do čtvercového formátu tak, aby na přední straně byla titulní strana a na konci strana s modlitbou (viz fotonávod).

Vytvoříte tím kartičku, která dětem zpříjemní návštěvu kostela během dovolených a prázdninového cestování.

Mohou ji nosit s sebou v kapse nebo batůžku a každou neděli si do ní zapisovat, kde byly na mši svaté, a vybarvit si obrázek z evangelia, které se zrovna ten den četlo.

Díky tomu budou mít krásnou památku na prázdniny v kostele s Pánem Ježíšem a celou Boží rodinou.

Více ZDE

Prvokomunikanti 2023 - pozvánka

Vydáno: 13.4.2023 | Autor: Marie Špačková | Zpět

Náhled

Setkání prvokomunikantů v Brně na Petrově se uskuteční ve čtvrtek 5. října 2023 (cca od 9 do 14:30 hodin). Je určeno dětem, které přistupují k prvnímu svatému přijímání ve školním roce 2022-23. Jelikož se jedná o všední den, je třeba, aby rodiče omluvili své děti ze školy. Už nyní si můžete stáhnout a vytisknout pozvánku a předat ji třeba při slavnosti prvního svatého přijímání dětem a jejich rodičům. Přihlašování na tuto akci bude spuštěno až 1. září 2023, a to prostřednictvím formuláře, který bude zveřejněn na tomto webu. Skupinky dětí přihlašuje ten, kdo je bude do Brna doprovázet a převezme za ně zodpovědnost. Pokud nevypraví děti farnost, mohou je přihlásit a doprovázet rodiče.

Pozvánka ke stažení: tisk pro 4 děti (jeden list A4 - 4x A6); tisk pro 2 děti (jeden list A4 - 2x A5)

S případnými dotazy se obracejte: Marie Špačková, Diecézní katechetické centrum v Brně, tel. 533 033 227 nebo 604 308 922.

(Zdroj: https://kc.biskupstvi.cz/prvokomunikanti-2023-pozvanka/)

Vzadu na stolku je formulář k zapisování zájemců k přijetí svátosti biřmování – uveďte jméno, rok narození a kontakt na sebe, abychom se mohli lépe domlouvat již elektronickou cestou, nebo mobilem, pokud email nemáte
Svátost křesťanské dospělosti má přijmout každý pokřtěný katolík. Tato svátost je logickým a nutným krokem na cestě k vědomé a zodpovědné víře. Je užitečná zejména u těch věřících, kteří byli pokřtěni v dětském věku a dosud neměli příležitost k osobnímu přijetí vztahu s Bohem i se společenstvím ostatních křesťanů. Přihlásit se může každý, kdo dovršil 15. rok svého věku (horní hranice není stanovena). Jednotlivá setkání probíhají ve školním roce na faře některý večer v týdnu (podle domluvy ve skupině) jednou za čtrnáct dní po celý rok.

Ohledně svátosti prvního svaté přijímání dětí rodiče obdrží informace přes email a čekám na vaši reakci a diskuzi.